mycie bruku poznań

Czyszczenie chodników i innych nawierzchni

Okres letni to najlepszy czas na mycie powierzchni płaskich takich jak: posadzki, chodniki, podjazdy, parkingi, hale; wyłożone kostką brukową, płytami z betonu, naturalnego kamienia i innych. Powierzchnie te łatwo wchłaniają wodę oraz brud, który może zostawić trudne do usunięcia przebarwienia. Dlatego też, zalecamy okresowe czyszczenie chodników i nawierzchni.

W trakcie czyszczenia najbardziej uciążliwe do zlikwidowania są plamy z oleju silnikowego, który jest tłusty, nierozpuszczalny w wodzie i łatwo wnika w pory chodnika, kostki brukowej czy innej posadzki. Dlatego plamy takiego pochodzenia należy usunąć najszybciej jak to możliwe. Inne zanieczyszczenia na powierzchniach płaskich drażniących właścicieli domów są zielone glony, mech oraz pleśń. Powstają najczęściej w miejscach zawilgoconych, zacienionych, w zagłębieniach i szczelinach, tam gdzie tworzy się dla nich idealne środowisko wzrostu i rozwoju. Jeśli zielony nalot i narośle zanieczyszczają naszą nawierzchnię trzeba ją usunąć, ponieważ nie tylko brzydko wyglądają, ale także powodują że posadzka jest ciągle, a nie tylko po deszczu śliska, a tym samym niebezpieczna.

W zależności od rodzaju zanieczyszczeń nasza firma 300bar stosuje metodę wysokociśnieniową zimną wodą, wysokociśnieniową gorącą wodą, oraz wysokociśnieniową w połączeniu z środkami biodegradowalnymi, przyjaznymi dla środowiska, które są nanoszone specjalnymi pianownicami. Do naszego sprzętu możemy podłączyć różne końcówki w stosunku do wykonywanej usługi. Posiadamy dysze natryskowe, końcówki ze szczotkami zwykłymi lub obrotowymi. Działanie wody pod ciśnieniem wraz z ruchomą szczotką, pozwoli nam wyczyścić w szybkim czasie duże powierzchnie oraz trudnodostępne miejsca. Umyje nie tylko powierzchnię z piachu, błota, zacieków z wapiennego osadu, plam z oleju, lecz także dzięki silnemu wyrzutowi skoncentrowanego strumienia wody zlikwiduje glony, pleśń wraz z uporczywym mchem.

Zalecamy regularne czyszczenie chodników i nawierzchni karcherem, które przedłuży żywotność posadzki bez konieczności jej wymiany, jak również znacząco poprawi wygląd Państwa domu.

Mycie i czyszczenie chodników i nawierzchni – oferta

Oferujemy kompleksowe czyszczenie posadzek, chodników, podjazdów, parkingów, hal:

  • kostka brukowa,
  • powierzchnia betonowa,
  • powierzchnia z kamienia.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Cena czyszczenia chodników i innych nawierzchni uzależniona jest od kilku czynników, które wpływają na wybór zastosowania odpowiedniej metody czyszczenia:

  • rodzaj i stopień zabrudzenia,
  • wielkość czyszczonej powierzchni,
  • czyszczenie wodą, bądź środkiem czyszczącym,
  • dostęp do prądu, siły.

Bardzo często czyszczenie wysokociśnieniowe zimną wodą bez użycia dodatkowych środków jest wystarczające. Są jednak sytuacje, w których nie wystarczy nawet podgrzanie wody do 100°C i konieczne jest użycie środków czyszczących.

Czyszczenie posadzek i innych nawierzchni – cennik:

  • zabrudzenia atmosferyczne – od 4 do 10 zł za m²;
  • zabrudzenia atmosferyczne oraz porosty, mchy, grzyby – od 8 do 20 zł za m²;
  • zabrudzenia olejowe – od 10 do 30 zł za m².