mycie paneli fotowoltanicznych poznań

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

Każdy inwestor doskonale zdaje sobie sprawę, że gwarancją skuteczności instalacji solarów i utrzymania przychodów płynących z ich korzystania, jest okresowe czyszczenie baterii słonecznych i utrzymywanie ich w czystości.

Zanieczyszczenie, które powstaje podczas całej doby użytkowania paneli stopniowo stale rośnie, dopóki nie zostanie przeprowadzone profesjonalne czyszczenie. Zanieczyszczenia takie jak: kurz, pył, ptasie odchody czy szlam gromadzący się na krawędziach paneli będący doskonałym podłożem dla mchu nie są w stanie być zmyte całkowicie przez deszcz, przez co nawarstwiają się przez co tworzą barierę na drodze dotarcia słońca do ogniw. Duży wpływ mają specyficzne warunki w jakiej okolicy znajdują się panele fotowoltaiczne i jakiego typu teren je otacza. Minimalnie czyszczenie baterii słonecznych powinno się dokonać raz w roku na początku sezonu.

Mycie paneli fotowoltaicznych technologią iSolar

Doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie instalowane są ogniwa fotowoltaiczne i kolektory słoneczne – w prywatnych domach przemyśle, w handlu lub w rolnictwie  – technologa iSolar stanowi gwarancję, że ich potencjał zostanie w pełni wykorzystany.

W skład zestawu wchodzi: urządzenie wysokociśnieniowe napędza poprzez ciśnienie wody przeciwbieżnie obracające się szczotki. Lance teleskopowe do 14 metrów długości dają możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Siła tarcia szczotek skutecznie usuwa nawet silnie przylegające zabrudzenia takie jak kurz, pył, ptasie odchody. Nylon z którego wykonane są włókna zapobiegają zarysowaniu delikatnej powierzchni paneli. Twarda woda może prowadzić do osadzania się kamienia wapiennego, który może radykalnie obniżyć wydajność paneli słonecznych. Kluczowym elementem jest mobilny filtr zmiękczający wodę, który demineralizuje wodę użytą do czyszczenia paneli słonecznych przez co nie pozostawia po sobie zacieków. Filtry skutecznie wyłapują wapno, dzięki czemu po umyciu powierzchnia paneli pozostaje wolna od osadów i błyszcząca. Do czyszczenia baterii słonecznych używamy dedykowanego środka chemicznego, który skutecznie usuwa uporczywy brud w sposób bezpieczny dla paneli a zarazem jest dla nich bezpieczny

Zestaw iSolar przygotowany przez firmę Karcher, jako pierwszy na rynku system przeznaczony do czyszczenia paneli słonecznych, został przetestowany przez DLG (German Agricultural Society) i potwierdził doskonałą skuteczność zestawu.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych – oferta

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Cena czyszczenia baterii słonecznych, paneli fotowoltaicznych uzależniona jest od kilku czynników, które wpływają na wybór zastosowania odpowiedniej metody czyszczenia:

  • rodzaj i stopień zabrudzenia,
  • wielkość czyszczonej powierzchni,
  • wysokość i dostępność do czyszczonej powierzchni;
  • dostęp do prądu, siły.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych – cennik:

od 12 do 30 zł za m².